Şuanda üniversiteden ve özellikle istediği bölümden mezun olan biri olarak size eğitim süreçlerimden ve o dönmelerde yaşadıklarımdan vazgeçmek isterim. Ben her zaman çalışkan bir öğrenci oldum evet. Hem öğrenimim için hem de daha iyi bir hayat düşlediğim için hep çok çalışmam gerektiğini biliyordum. Bu süreçte elbette anne ve babamda hep benim yanımda oldu. Ama çok zaman tek başına yalnız olan ve büyük mücadeleler ile okul kazanmaya çalışan arkadaşlarımda oldu diyebilirim.

Özelikle Ankara’da matematik dersi almadan bir okul kazanmak nerede ise çok zor.  Matematik herkesin için zor ve uğraştırıcı bir ders olabilir elbette. Ben imkânlarımız dâhilinde Ankara’da matematik dersi almaya gayret ettim tabi ki. Her yıl düzenli alamasam da her fırsat almaya çalıştık. Birde kendi başarım ve azmim olunca da, İstanbul’da ki en iyi üniversitelerin birinde okumaya hak kazandım. Gelin görün ki ablam aynı başarıyı veremedi ve bir üniversite bile kazanamadı. Oysa onun için Ankara matematik dersi veren en iyi kurumlar ile konuşuldu ve anlaşıldı. Demek ki bazen olmayınca olmuyor. O belki de kendini derslere veremedi, belki de tam olarak bu konunun ciddiyetini anlamadı. Ama ne olursa olsun ben onun okumasını çok isterdim. Aslıda demem şudur ki, bazen hiçbir şey belli olmaz. Ablam onca matematik dersi aldığı halde kazanamaz iken, ben daha az alıp kazanabildim. Bazen de az alan kazanamaz iken, çok ders alan daha kolay kazanır. Galiba bu biraz kişi ile ve ona ders veren hoca ile alakalı diye düşünüyorum.  Sonuç olarak ben hiçbir sıkıntıyı aklıma takmadım.

Matematik özel ders alamadığım ve bazı noktalarda takıldığım halde yapamıyorum deyip kestirip atmadım. Hep çalıştım ve çalışmaya devam etti. Sonuç olarak da emeğimin karşılığını aldım. Umarım herkes gerek matematik özel dersleri ile gerek de diğer branşların özel dersleri ile başarıya ulaşabilirler. Her zaman sakin olmak ve inanmak çok önemli galiba. Umarım bu başarılı yolda alnınız ak bir şekilde başarı alır ve istediğiniz okulda okuma şansı yaklarsanız.